Logo

Rosteme s Aspergerovým syndromem

Sebepoznání je základem pro pochopení druhých.
Pojďme společně "povyrůst".

Obrázek: Marta Nováčková

Dítě s AS potřebuje stabilní prostředí, které vytváří především rodiče.

Takový rodič by si měl být vědom toho, co po dítěti chce, proč to chce, a také si být jist, že dítě je schopno požadavky splnit. Zároveň mu i poskytnout dostatečnou volnost, aby dítě mohlo projevit a rozvíjet svoje dovednosti a speciální zájmy.

Možná jste k tomuto závěru došli sami. Možná jste měli to štěstí, že jste se tuto informaci dozvěděli dřív, třeba už při stanovení diagnózy Vašeho dítěte.

Ale víte co to znamená? Jak se k tomu postavit? Jak uvést tuhle informaci „v život“ ve Vaší rodině?


Zvu Vás na cyklus setkání otevřené skupiny pro rodiče dětí s Aspergerovým syndromem nebo s podezřením na tuto diagnózu.

Kromě sdílení mezi těmi, kteří prožívají podobné situace se svými dětmi, se na setkání budeme věnovat cvičením zaměřených na naši odolnost jako rodiče. Budeme zlepšovat naše komunikační dovednosti, posilovat intuici a rozvíjet respekt a důvěru k druhému a také k sobě.


Koncept každého setkání

Sdílení - Povíme si naše příběhy. Probereme témata, která jsou nyní nejaktuálnější. Budeme si vzájemně předávat zkušenosti a tipy, které nám doma fungují a pomáhají ke stabilizaci prostředí v rodině.

Cvičení - Každý rodič je v jiné situaci, v jiné úrovni poznání sebe a svého dítěte. Cvičení budou proto v takové formě, aby každý rodič měl dostatek prostoru najít si to, co potřebuje právě v bodě svého života, ve kterém se aktuálně nachází.


Co je mým úkolem?

Na každé setkání si připravím více cvičení a podle aktuální nálady skupiny si vyberete. (Cvičení čerpám ze seminářů a výcviků, které mně osobně pomohly zlepšit situaci doma a vztahy v rodině.)

Dohlédnu, aby se vám dostalo laskavého přijetí a každý účastník měl spravedlivý prostor ke svému vyjádření a především sebepoznání.

Budu i rovnocenným členem skupiny z pozice mámy 20-letého syna s Aspergerovým syndromem, ADHD a disharmonickým vývojem se schizoidními rysy.

Navrhovaným tématem setkání je afekt dítěte. Ale pokud se budete chtít věnovat jinému tématu, napište mi.


Kdy a kde?

Sejdeme se ve čtvrtek 13.8.2020 v 19 h. v Magnolia centru, Ječná 15 Praha 2. Předpokládané ukončení setkání 21:30 h.

Příspěvek na pronájem prostoru a organizaci cca 300 Kč (podle Vašich možností)

Pro přihlášení mě kontaktujte na info@veranovackova.cz, případně do FB zpráv.

Články

Archiv článků